Mladší žáci odehráli první zápasy

TJ Sokol Hořiněves - TJ Jiskra Hořice 4:1 (1:1)
TJ Jiskra Hořice - FKM Javorka/SK Miletín 1:2 (0:1)

Sestava: Michal Kučera, David Procházka, Simona Křovinová, Jakub Ille, Jakub Krois, Jan Šedivý, Martin Frýda, Tomáš Deml, Šimon Šubrt, Filip Honegr

V sobotu jsme se zúčastnili druhého mistrovského turnaje, který pořádal TJ Sokol Hořiněves, kde nám byl soupeřem domácí tým a spojený tým FKM Javorka/ SK Miletín.

V prvním zápase jsme se utkali s domácím týmem, začátek utkání jsme měli vlažný a poměrně brzy inkasovali. Naše odpověď byla ale velice rychlá a hned po minutě jsme vyrovnali střelou z dálky, se kterou si domácí brankář neporadil. Do konce poločasu i s notnou dávkou štěstí jsme udrželi remízový stav. Do druhého poločasu jsme vstoupili špatně, nedokázali pohlídat rychlé krajové hráče soupeře a v rychlém sledu inkasovali dvě branky. Poté jsme ještě vyvinuli snahu o korigování výsledku, ale naše hra směrem dopředu byla nepřesná a kromě pár rohů, které jsme nezahrávali dobře jsme si moc nebezpečných situací nevytvořili. Naopak ještě jednou inkasovali a prohráli 4:1. Nutno uznat, že zaslouženě, protože náš výkon nebyl moc dobrý.

V druhém zápase, který následoval ihned po prvním, jsme se utkali se spojeným týmem FKM Javorka/Miletín. Do tohoto zápasu jsme vstoupili velice špatně, všude byli o krok později a směrem dopředu nevymysleli nic. Tak bylo jen otázkou času kdy inkasujeme, to se stalo přibližně v polovině prvního poločasu. Potom přeci i my začínáme hrát. Svým pohybem a dobrým napadáním si vytváříme nebezpečné situace před soupeřovou brankou. Ovšem bez brankového vyjádření. Gól, který jsme vsítili, nebyl uznám kvůli ruce našeho hráče. Do druhého poločasu vstupujeme odhodlaně a hned soupeře přitlačíme na jeho polovinu a odměnou nám je za to vyrovnávací branka. Dál máme mírně navrch a vytváříme si další šance. Dokonce jdeme sami dva na soupeřova brankáře, ale bohužel neproměňujeme, a tak přichází trest, kdy nám uteče soupeř a svůj průnik zakončuje gólem. Ve zbytku zápasu je obrázek neměnný, kdy ještě nastřelujeme brankovou konstrukci, ale tížený gól se nám nepodařilo vstřelit. Za druhý poločas musíme hráče pochválit, bylo vidět, že nechtějí prohrát a dřeli až dokonce. Bohužel jsme stále naivní v soubojích a děláme si hru složitější nežli je. Doufáme, že příští turnaj odehrajeme v lepší personální situaci a děkujeme za výpomoc klukům ze starších žáků.

Děkuji rodičům za podporu a jejich trpělivost.