TJ Jiskra Hořice

Příští zápas

TJ Jiskra Hořice vs TJ Dvůr Králové nad..

Datum a čas konání: 11.8.2024 17:00

Rozhovor Josef Vydra

Rozhovor Josef Vydra

Patnáct zápasů, jednadvacet bodů. To je vizitka fotbalistů Jiskry Hořice po podzimní části krajského přeboru mužů. Mužstvo nakonec po slibně rozjetém ročníku přezimuje "až" na desátém místě tabulky. Nutno však dodat, že jde o nejlepší podzimní část z pohledu Hořic za posledních několik let. „Na jaře je potřeba bodový zisk zopakovat,“ uvědomuje si předseda klubu Ing. Josef Vydra. Jak se v zimě změní kádr? A co nový trenér?

Jednadvacet bodů a desáté místo. Jak vám to po podzimu zní? 
Po předchozích letech letošní podzim vyznívá bodově nejlépe. Spokojenost je však pouze částečná, protože po výborném jaru a dalším posílení kádru jsme očekávali o několik bodíků více. Mužstvo jsme chtěli mít mezi sedmým a desátým místem - takže také pozice na hraně spokojenosti.  

Odpovídá bodový zisk předvedeným výkonům? Přece jenom, jak jste zmiňoval, bodů mohlo být reálně určitě více.
Asi ano. Střídali jsme výborné výkony hlavně doma, naopak venku se některé zápasy vůbec nepovedly. Také chybí body z penaltové nadstavby po nerozhodném zápase, kde jsme ze tří možností ani jednu nevyužili. Nutno také dodat, že většinu zápasů jsme neodehráli v optimálním složení, díky četným absencím hlavně z důvodu zranění klíčových hráčů.

Která ztráta s odstupem času nejvíce mrzí? 
Asi po výborném výkonu na hřišti největšího favorita soutěže, hradecké Slavie. Vést ještě v poslední minutě o dvě branky a nevyhrát, to se jen tak nevidí. Také v posledním zápase s Červeným Kostelcem jsme dva body ztratili v samotném závěru.

Hořice mají však přesto našlápnuto ke klidné sezoně v krajském přeboru. Je to cíl i pro jarní část? 
Úplně vyhráno ještě není. V divizi se situace pro mužstva v regionu nevyvíjí příznivě, a tak letos bude sestupovat určitě více týmů. Je potřeba na jaře zopakovat alespoň těch 21 bodů, a to by mělo stačit na klidný střed tabulky. 

Hned po podzimní části došlo k ukončení spolupráce s trenérem Karanským. Co vás k tomu vedlo? 
Trenérovi Karanskému patří poděkování za splnění hlavního cíle, kterým byla záchrana krajského přeboru v minulé sezoně. Důvodů ke změně bylo více, ale to bych chtěl nechat mezi výborem a trenérem. Jedním z nich bylo i dát mužstvu nový impulz.

Co si slibujete od nového trenéra Lukáše Čížka, který vedl dříve Lázně Bělohrad?   
Chtěli jsme trenéra co nejblíže k Hořicím. Lukáš Čížek již v Hořicích působil u dorostu a s mužstvem Lázní Bělohrad si vedl dobře. Chceme dát mužstvu novou motivaci i změnu v tréninkovém procesu. 

Jak to bude s hráčským kádrem? Dojde během zimy k nějakým změnám? 
Neočekáváme žádné zásadní změny. Určitě chceme vyzkoušet v zimní přípravě hráče z B mužstva a také některé z těch, kteří působí na hostování v jiných oddílech. Snahou bude naopak udržet hráče, kteří jsou na hostování.  

Bratři Drozdovi se stali kmenovými hráči Hořic. Berete to jako důležitý krok do budoucna? 
David a Pavel Drozdovi jsou velkými sportovními osobnostmi. Všude je na ně upřena pozornost a dopředu se všichni ptají, zda budou hrát. Jejich přínos pro hru mužstva je velký a i ostatní hráči vedle nich výkonnostně rostou. To, že se podařil jejich trvalý přestup do Hořic, bereme jako jeden z nejlepších počinů za mnoho let zpátky. 

Co říkáte vyrovnanosti krajského přeboru? A který tým vás svou hrou zaujal či překvapil? 
Soutěž je opravdu velice vyrovnaná a každý může porazit kohokoli. Oba nováčkové Týniště a hlavně Solnice mají svou kvalitu a zaslouženě jsou v popředí tabulky. Naopak zklamáním jsou výkony Kostelce nad Orlicí a především ambiciózního Vrchlabí, kteří zatím bodově paběrkují. 

Jak hodnotíte podzim z pohledu celého klubu? 
S mládeží vládne velká spokojenost. Díky velké obětavosti všech trenérů i dalších, kteří zajišťují chod mužstev. Po dlouhé době jsme měli krajského přeborníka - to se podařilo starším žákům. Věříme, že nadšení těch nejmenších vydrží a v budoucnu se rekrutují hráči do A mužstva. A třeba se někteří prosadí i do týmů ve vyšších soutěžích.    

Co byste popřál hořickému sportu do roku 2023 a co konkrétně fotbalu?
Všem sportovcům bych popřál po dobách covidu a dalších věcech, které hýbou světem a ekonomikou, hlavně klid ve sportování. K tomu je nezbytné i zdraví a spokojenost v rodinném životě. Samozřejmě co nejlepší sportovní formu a samé dobré výsledky. To platí i pro fotbal. Navíc budeme chtít kvalitními výkony potěšit fanoušky, aby se jim na krásném areálu líbilo úplně všechno.  

Diskuze

Události

Žádné nadcházející události.

Tabulka

1. TJ Jiskra Hořice 0 0:0 0
2. SK Dobruška 0 0:0 0
3. SK Česká Skalice 0 0:0 0
4. SK Solnice 0 0:0 0
5. TJ Dvůr Králové nad.. 0 0:0 0
6. TJ Sokol Třebeš 0 0:0 0
7. SK Týniště nad Orlicí 0 0:0 0
8. SK Libčany 0 0:0 0
9. SK Jičín 0 0:0 0
10. FK Vysoká n/L. 0 0:0 0
11. FK Náchod 0 0:0 0
12. FK Jaroměř 0 0:0 0
13. FK Chlumec nad.. 0 0:0 0
14. FC Spartak Rychnov.. 0 0:0 0
15. TJ Červený Kostelec 0 0:0 0
16. TJ Sokol Železnice 0 0:0 0

Kompletní tabulka

Poslední zápas

SK Solnice
TJ Jiskra Hořice
5:1
Podrobnosti

Střelci týmu

Žádné statistiky střelců.

Najdete nás na Facebooku

Město Hořice Mileta Lionsport Texla Sportfotbal Replac BM Expivovar Hořice

Počet návštěv: 57633
Posledních 30 dnů: 641 | Posledních 7 dnů: 218 | Poslední den: 26

© 2024 TJ Jiskra Hořice | Všechna práva vyhrazena | palmik9@gmail.com
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne