TJ Jiskra Hořice

Příští zápas

TJ Jiskra Hořice vs SK Česká Skalice

Datum a čas konání: 5.5.2024 17:00

Bod z ex-divizního Náchoda byl velmi blízko. Jiskra ztratila remízu v 90. minutě

Na úvod sezony soupeř z kategorie nejtěžších. Fotbalisté Jiskry Hořice zajížděli k prvnímu dějství nového soutěžního ročníku krajského přeboru mužů do Náchoda, který v loňské sezoně sestoupil z divizní soutěže. A nakonec byli velmi blízko překvapení. Cennou remízu ztratili až v poslední minutě utkání.

TLAK DOMÁCÍCH ZNAMENAL VEDENÍ
Od úvodních minut se za neustálého deště a na těžkém podmáčeném terénu hrál svižný fotbal. Náchodští přitlačili svého soupeře na jeho polovinu a rychlou kombinací a pohybem mu dělali velké starosti. Brankové příležitosti na sebe nenechaly dlouho čekat a Hořičtí tlak soupeře místy přežili i s dávkou štěstí. První branka padla ve 20. minutě duelu, kdy míč do odkrytě svatyně dopravil Kudasiewicz – 1:0. I v dalších minutách Náchod pokračoval v hýřivém pohybu a aktivitě. Hráči Jiskry se však začali postupně přece jenom více dostávat do hry a využívali jakékoliv možnosti k rychlým brejkům. První poločas však již branku nenabídl a domácí tak odcházeli do kabin se zaslouženým vedením.

VYROVNÁNÍ OBSTARAL KEDROŇ
Po změně stran se obraz hry příliš nezměnil. Hosté vycházeli z poctivé defenzivy a domácí již příliš do šancí nepouštěli. Ba naopak, v 65. minutě sami udeřili. Obrovskou chybu náchodského obránce využil Kedroň, který se ocitl úplně sám před brankářem Hladíkem a i s patřičnou porcí štěstí dopravil míč do sítě – 1:1. V dalších minutách se Náchod hnal za vedoucí brankou, ale dobrá defenziva Hořic, která pracovala místy až na hranici sebeobětování, moc šancí soupeři nepovolila. Až přišla 90. minuta a opakovaný centr do pokutového území, který hosté nedokázali zpacifikovat a volný střídající Knap hlavou rozhodl – 2:1. Po následné rozehře, kdy Hořičtí již vrhli všechny síly do útoku, přišel brejk domácích, který znamenal třetí branku v síti Krejčího a razítko na tříbodovou výhru ex-divizního celku.

Hráči Jiskry po utkání neskrývali zklamání, vždyť bod s velkým favoritem byl velmi blízko. Nyní však není třeba věšet hlavy a nezbývá, než se soustředit na další domácí utkání. V sobotu, netradičně v 10:15 hodin, se svěřenci trenéra Čížka na Gothardě postaví Dobrušce.

OHLASY
Martin Malý, trenér Náchoda: Do zápasu jsme vstoupili dobrou kombinační hrou a dobrým postupným útokem jsme se dostávali do šancí skrz hluboký blok soupeře. Po vstřelení první branky jsme si vytvořili velké množství dalších příležitostí, které jsme bohužel nedokázali proměnit. V druhé půli jsme polevili v tlaku a spokojili jsme se s držením míče. Nevyhnula se nám chyba a soupeři jsme nabídli vyrovnání. V nastalé panice jsme dobývali blok soupeře, což se nám podařilo až v závěru."

Lukáš Čížek, trenér Hořic: „Hned v úvodním kole nás čekal těžký zápas v loňské sezóně ještě divizním Náchodě. V týmu soupeře došlo po sestupu k výměně trenéra a obměnila se skoro polovina týmu, což nám trochu komplikovalo přípravu na utkání. I přesto jsme ale věděli, že nás čeká těžké utkání s týmem, který bude i tak patřit mezi špičku krajského přeboru. Od úvodních minut byli domácí velmi aktivní, dobře kombinovali, měli dobrý pohyb, což nám hlavně v úvodních třiceti minutách činilo velké problémy. Zde jsme přečkali několik nebezpečných situací, poté jsme se srovnali a zbytek poločasu dohráli relativně bez komplikací. Druhý poločas začal tak, jako končil ten první. My hráli v hlubším bloku a snažili se čekat na jakoukoliv možnost k protiútoku. Domácí kombinovali, snažili se prosadit, ale v defenzivě jsme pracovali dobře. V 64. minutě se nám podařilo vyrovnat a vypadalo to velmi nadějně. Domácí se snažili, byli dále aktivní, ale nám zlepšený výkon v obranné činnosti dával naději na dobrý výsledek. Když už to vypadalo, že se nám podaří dotáhnout remízový stav do konce, nezvládli jsme v 90. minutě opakovaný centr do našeho vápna a ztratili tak velmi cenný bod. Veliká škoda, ale i tak musím hráče pochválit za bojovnost, nasazení a pracovitost. Proti kvalitnímu soupeři, na těžkém podmáčeném terénu se vydali ze všech sil a škoda, že nebyli odměněni. Takový je fotbal. Je to za námi a musíme už hledět na sobotní domácí zápas.“