Příští zápas

TJ Jiskra Hořice vs SK Česká Skalice

Datum a čas konání: 5.5.2024 17:00

Fotbal: Cenný skalp! Oslabená Jiskra doma senzačně udolala hradeckou Slavii

Bohatým brát, chudým dávat. Heslo, které u hořických fotbalistů jakoby již dlouhodobě platilo. Zatímco minulý týden svěřenci trenéra Čížka i přes veškerou snahu padli na hřišti předposledního Vrchlabí, o uplynulém víkendu předvedli skvělou otočku. Na domácí půdě totiž v neděli udolali favorizovanou hradeckou Slavii 3:2 a připsali si velmi důležité tři body.

Pozor na vstup do utkání. Věta, která týden co týden padá v kabině fotbalové Jiskry. Jenže i tentokrát bylo varování k ničemu. Již ve druhé minutě utkání proti druhému celku tabulky krajského přeboru mužů, hradecké Slavii, Hořičtí prohrávali. Chybu v rozehrávce využil záložník Krotil a poslal sešívané na Gothardě do vedení. V následujících minutách měli svěřenci trenéra Homoláče další dvě dobré šance, ovšem ty v síti neskončily. A tak přišel trest. Ve 12. minutě se k centru z levé strany dostal Šedivý a nabíhající Havelka hlavou vyrovnal - 1:1. V dalším průběhu se hrálo podle not hostů, ovšem hráči Jiskry vyráželi do rychlých protiútoků. Ve 30. minutě měli domácí výhodu rohového kopu a po skrumáži v pokutovém území dotlačil míč do sítě útočník Jonáš – 2:1. Pověstný hřebíček do rakve hostům zasadili Hořičtí v nastaveném čase první půle. A znovu po rohovém kopu! Centr Šedivého propadl až ke Kunešovi a ten pohotově hlavou překvapil Zadrobílka na přední tyči – 3:1.

Ve druhém poločase domácí, jenž před utkáním počítali řadu absencí (chybělo až osm hráčů základního kádru), statečně bránili náskok. A i když hosté již v 53. minutě snížili díky Novotnému na rozdíl jediné branky, vyrovnat již nedokázali. Fotbalisté Hořic tak notně napravili nepovedené utkání ve Vrchlabí a připsali si do tabulky tolik potřebné tři body. Skalp jednoho z týmů bojujících o krajský titul a postup do divize je nesmírně cenný. Zvláště v současné situaci, kdy je sestupem z nejvyšší krajské ligy ohrožena hned polovina mužstev v soutěži.

OHLASY
Lukáš Čížek, trenér Hořic:
„Tentokrát musíme utkání hodnotit pozitivně. Hlavně vzhledem k výsledku, nastavení týmu k utkání. Byla tam velká bojovnost, nasazení a chuť získat body. O to více mrzí ztracené body v minulém utkání. Ale musíme se dívat do budoucnosti a zde jsme získali cenné tři body, které mohou mít cenu zlata. Do utkání jsme vstupovali i kvůli personálním problémům a velké kvalitě soupeře s defenzivní taktikou a snahou využít jakoukoliv možnost k rychlému protiútoku. V minulém hodnocení jsem zmiňoval nenormálnost našich začátku utkání. A opět 2. minuta, naše hrubá chyba v rozehrávce a zbytečný, laciný gól. Opět jsme se dostali na dno, soupeř na koně, do 10. minuty jsme měli velký problém zachytávat akce soupeře a přečkali se štěstím 2-3 nebezpečné situace. Poté se nám podařilo oklepat, zkonsolidovali jsme se v obranné činnosti a i díky podcenění a polevení ze strany hostů jsme do poločasu dokázali otočit skóre na 3:1. Po úvodních minutách neuvěřitelný výsledek! Bohužel ve druhé půli jsme velmi brzy inkasovali snižující branku, a to nevěstilo nic dobrého. Naštěstí jsme se semkli a poctivou defenzivou dokázali výsledek udržet až do konce zápasu. Přesto, že hosté měli drtivou územní převahu a veliké procento držení míče, dařilo se nám je nepouštět do gólových šancí. I když bychom chtěli určitě hrát ofenzivní fotbal, momentální situace nám velela zaměřit se na defenzivu a až na začátek utkání to hráči zvládli skvěle takticky. Byl to poctivý, pracovitý výkon celého kolektivu s maximálním nasazením a bojovností. Tři body jsou pro kluky odměnou a snad i povzbuzením před těžkým koncem sezony.“

Václav Pišta, asistent trenéra Slavie HK: „Lepší vstup do zápasu jsme si nemohli přát, protože už ve druhé minutě nás poslal do vedení Krotil. Chvíli na to jsme zahodili dvě šance a tím naše veškerá snaha nepochopitelně skončila. Domácí nás za lehkovážný a profesorský přístup potrestali třemi góly, na které jsme reagovali už jen snížením na konečných 3:2. Ve zbytku zápasu jsme se snažili napravit a dohnat ostudný první poločas, ale chyběly šance. Nechť je nám tento zápas ponaučením, že žádný soupeř se sám dobrovolně neporazí.“

TJ Jiskra Hořice - FC Slavia Hradec Králové 3:2 (3:1)