Příští zápas

TJ Jiskra Hořice vs SK Česká Skalice

Datum a čas konání: 5.5.2024 17:00

Bída s nouzí. Jiskra na domácí půdě podlehla Dobrušce

Ztráta důležitých bodů. Fotbalisté Jiskry Hořice na domácí půdě netradičně v sobotu dopoledne přivítali v rámci druhého kola krajského přeboru mužů soupeře z Dobrušky. A po mizerném výkonu nakonec na Gothardě podlehli 1:3.

PRŮBĚH ZÁPASU
Úvod utkání přitom nenaznačoval, že by domácí měli po utkání odcházet s prázdnou. Daleko častěji drželi míč na svých kopačkách a hosté spíše jen bránili. Jenže to jim nakonec stačilo. Hořičtí totiž s výjimkou pár situací nebyli v útočné fázi příliš nebezpeční a častými chybami v rozehrávce naopak nabízeli soupeři prostor k rychlým brejkům. Jeden takový přišel ve 23. minutě, na jehož konci bylo přesné zakončení Žahourka – 0:1. Lehce opaření domácí se ihned snažili o vyrovnání, jenže díky řadě nepřesností se jim to nedařilo.

Podobný scénář mělo i druhé dějství, domácí se snažili tlačit na soupeřovu polovinu, ten ale dobře bránil a využíval jakoukoliv chybu k přechodu do útočné fáze. V 69. minutě přišel dlouhý nákop jednoho z obránců Dobrušky a Pago se řítil sám na brankáře Krejčího. Ten dlouho váhal s vyběhnutím, až v pokutovém území fauloval a kopala se penalta. K její exekuci se postavil Doucek a s přehledem proměnil -  0:2. V dalších minutách se domácí utápěli v křeči, až ostudně inkasovali potřetí. Po nedomluvě brankáře Krejčího a Šedy se lehce ke vstřelené brance dostal střídající Komůrka a bylo to už 3:0. Tři minuty před koncem se Jiskra dočkala alespoň kosmetické úpravy skóre, když P. Kuneš proměnil volný přímý kop těsně za hranicí pokutového území – 1:3.

Porážka v domácím utkání s Dobruškou může hráče Jiskry velmi mrzet, protože tyto body budou do dalšího průběhu náročné sezony v krajském přeboru bezpochyby velmi chybět.

OHLASY
Lukáš Čížek, trenér Hořic: „Utkání s Dobruškou se mi hodnotí velmi těžko. Částečně parametry sneslo pouze úvodních dvacet minut první půle a deset minut druhé půle. Ale pouze částečně. Jinak náš výkon byl tragický. Chybělo úplně vše. Po brance na 2:0 se ještě na hřiště dostaly negativní emoce vyplývající z frustrace, a to se mi také velmi nelíbilo. Nyní si některé věci vyříkáme a musíme dál pracovat a prezentovat se úplně jinými výkony než v tomto utkání.“

Milan Petřík, trenér Dobrušky: „Viděli jsme utkání s množstvím nepřesných přihrávek a ztrát. Po poločasovém vedení jsme se množstvím ofsajdů připravili o dřívější rozhodnutí zápasu. Máme mladé mužstvo, když nepočítám Jardu Moníka, tak máme průměr 21 let. Takže máme pořád na čem pracovat. Dobré body!“