TJ Jiskra Hořice

Příští zápas

Historicky první celomládežnické fotbalové soustředění

Historicky první celomládežnické fotbalové soustředění

Na začátku roku to byl pouze nápad, který se podařilo zrealizovat. Trenéři fotbalové mládeže Jiskry Hořice se domluvili na společném letním soustředění, kterého by se mohly zúčastnit děti od předpřípravky až po dorostence. A povedlo se! V termínu od 25. do 30. července 2023 se sešlo na jednom místě více než 70 hořických fotbalistů z různých mládežnických kategorií. 

S ohledem na nárůst počtu účastníků bylo nutné změnit oproti předchozím letem lokalitu, kde by akce proběhla. Velké díky tak patří SŠTŘ v Hlušicích za poskytnutí kompletního zázemí. Bylo krásné vidět chlapce a děvčata různého věku, jak se při některých aktivitách prolínají. Do budoucna je to jistě ten správný směr, abychom byly v klubu jedna velká parta a pouze se nemíjeli.

 

Jaká byla náplň?
Ani v letošním roce to nebylo pouze o fotbalu. Každá kategorie si část dne určovala dle vlastní režie. Kromě fotbalových tréninků si všichni mohli vyzkoušet i další sporty jako nohejbal, tenis, ping pong.

 

Velkým zpestřením byl „Gladiator race“ v parku, který nabídl mnoho skvělých výkonů a bojovnost všech závodníků. Tým mladší přípravky si v parku zahrál i fotbalgolf! Starší kategorie navázaly na předchozí ročníky, a tak ani v Hlušicích nechyběl atletický desetiboj. Novinkou byl například fotbalbaseball, lakros či fotbalový kvíz o ceny. V hale se naopak dalo využít zázemí pro gymnastické tréninky či koordinační prvky. Čtvrteční dopoledne nás navštívil Dominik Zdržálek, mistr republiky ve hře 1:1, který kromě ukázky práce s míčem prošel tréninkové jednotky jednotlivých kategorií a aktivně se do nich zapojil.

 

I přes větší počet dětí se podařilo zrealizovat i společný výlet na Barešův ranč, kde se dětem moc líbilo a odměnou jim byl i pořádný dlabanec a pitný režim.

 

A jaké jsou postřehy od trenérů?
„Dojmy ze soustředění jsou jen a jen pozitivní. Byl jsem až mile překvapen, jak spolu nejmladší sportovci po celý pobyt táhli za jeden provaz a v podstatě ve všem spolupracovali. Nejen po sportovní stránce. Takže za předpřípravku moc díky!“ ohodnotil soustředění trenér Michal Ernst.

 

Michal Vondra dodává: „Především bych chtěl všem poděkovat za super kolektiv. Za mě v tomto počtu celkově povedené soustředění. Co máme zatím ohlasy od rodičů, tak všichni byli spokojení. Co se týče areálu. Park nabízel spoustu možností využití. Spaní na pokojích bylo super. Hala a

vybavení také, myslím, že nám nic nechybělo. Hřiště bylo vždy skvěle připravené a trénink na vedlejším hřišti nikomu neuškodil. Umělá tráva a kurty vhodně doplnily možnosti využití a zábavy. Rozhodně bych vyzdvihl personál i jídlo v kuchyni!“ dodává Michal Vondra.

 

Mimo výše uvedené bychom rádi touto cestou poděkovali celému realizačnímu týmu trenérů ve složení: Petr Malach, Michal Ernst, Láďa Kupka, Ivana Skalová, Pavel Šubrt, Petr Šrámek, Jan Rozsévač, Michal Vondra, Jan Novotný, Sváťa Coller, Jarda Sedláček, Marek Macák, kteří připravili a absolvovali soustředění. Práce s dětmi a mládeží obecně je jedním ze základních stavebních kamenů celého klubu a budoucnosti fotbalu v Hořicích.

V neposlední řadě bychom rádi poděkovali všem sponzorům, kteří nás podporují v práci s mládeží v průběhu celého roku. Konkrétně fotbalovému klubu TJ Jiskra Hořice a všem sponzorům: Autoservis Vladimír Vondra, Agrom Třebnouševes, s.r.o., ORT Nový Bydžov, spol. s r.o., Betontransport s.r.o., Cukrovar Dobrovice Tereos TTD, Choze, s.r.o., X-COMP CZ s.r.o., E-Fyzio, K2 Industry, Straker, Kameno Ateliér Hořice s.r.o., REPLAC-BM a.s., VSV connect, spol. s r.o., prádelna Milena, Restaurace Dachova, dále pak klukům z mladšího dorostu, kteří hodně pomáhali a v neposlední řadě kolektivu SŠTŘ v Hlušicích (pěkné zázemí pro sportovní akce, kuchařkám za výborné jídlo...) a klubu SK Čechie Hlušice za možnost využití jejich pěkného sportovního areálu.

Zdroj: Trenéři fotbalového oddílu TJ Jiskra Hořice

Diskuze

Události

Žádné nadcházející události.

Tabulka

1. Spartak Police n. Met. 29 103:30 70
2. SK Solnice 30 88:37 65
3. FK Náchod 30 71:43 63
4. TJ Sokol Třebeš 29 51:58 46
5. TJ Dvůr Králové nad.. 29 45:38 45
6. FK Chlumec nad.. 29 53:47 45
7. SK Libčany 29 52:53 39
8. FC Spartak Rychnov.. 29 47:48 37
9. FK Jaroměř 29 56:59 37
10. SK Týniště nad Orlicí 29 41:48 37
11. SK Česká Skalice 29 42:40 36
12. SK Dobruška 29 45:56 36
13. TJ Červený Kostelec 29 42:57 30
14. TJ Jiskra Hořice 30 41:83 25
15. SK Jičín 29 32:71 24
16. SK Lázně Bělohrad 30 31:72 24

Kompletní tabulka

Poslední zápas

SK Solnice
TJ Jiskra Hořice
5:1
Podrobnosti

Střelci týmu

14 gólů

David Drozd

5 gólů

Pavel Drozd

4 góly

Martin Havelka

3 góly

Jakub Kuneš

2 góly

Dominik Palm

Najdete nás na Facebooku

Město Hořice Mileta Lionsport Texla Sportfotbal Replac BM Expivovar Hořice

Počet návštěv: 56853
Posledních 30 dnů: 1330 | Posledních 7 dnů: 463 | Poslední den: 24

© 2024 TJ Jiskra Hořice | Všechna práva vyhrazena | palmik9@gmail.com
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne