SK Lázně Bělohrad vs TJ Jiskra Hořice

Datum a čas konání: 28.4.2024 17:00
Místo: Lázně Bělohrad

Start jako hrom! Fotbalisté Jiskry na úvod jara zdolali ambiciózní Chlumec

Vskutku povedený začátek druhé poloviny sezony mají za sebou fotbalisté Jiskry Hořice. V nedělním úvodním mistrovském duelu roku 2023 totiž na domácí půdě otočili nepříznivý stav a nakonec porazili rezervu třetiligového Chlumce nad Cidlinou 2:1. Nový trenér mužstva Lukáš Čížek si tak připsal vítěznou premiéru na lavičce Hořic.

Vstup do utkání se domácím fotbalistům vůbec nepovedl. Hned ve druhé minutě přišla nepřesnost v rozehrávce, kterou hasil faulem D. Palm a z trestného kopu šli hosté do vedení. Pilařovu povedenou střelu brankář Dufek s velkou námahou vyrazil před sebe a dobíhající Doležal již doklepl míč do sítě – 0:1.
Odpověď naštěstí přišla velmi záhy. V deváté minutě domácí předvedli výbornou brejkovou situaci, na jejímž konci byl po ideální přihrávce D. Drozda před branku kanonýr Pečenka – 1:1. V dalším průběhu byli Chlumečtí více na míči, ovšem bez kýženého efektu. Naopak domácí podnikali nebezpečné brejky a zejména s Pečenkou si hostující obrana často nevěděla rady. Do kabin se nakonec odcházelo za nerozhodného stavu 1:1.

Do druhého poločasu velmi bojovného utkání vstoupili Hořičtí o poznání lépe a v 52. minutě šli do vedení. Po brejkové situaci zakončoval přízemní ranou D. Drozd, jeho pokus vyrazil gólman Kukal jen před sebe a dobíhající Havrda se štěstím propasíroval míč Kukalovy svatyně – 2:1. Ve zbytku utkání domácí vsadili na poctivou defenzivu a díky bojovnosti a obětavosti silný ambiciózní celek hostů v podstatě nepustili do gólové šance. Pojistku se však svěřencům trenéra Čížka přidat nepodařilo. Byť k tomu bylo hned několik možností. Tu zřejmě největší měl střídající Jonáš, ale tváří v tvář gólmanovi Kukalovi nezvládl zakončení. A protože již další branka nepadla, připsali si hráči Jiskry po závěrečném hvizdu rozhodčího Kubečky do tabulky velmi cenné tři body.

OHLASY
Lukáš Čížek, trenér Hořic: „Do utkání jsme vstoupili velmi nešťastně, když jsme hned po rozehrání v 15. vteřině udělali hrubou chybu v rozehrávce, hasili faulem a z následného přímého kopu inkasovali. I přes rychlé vyrovnání v 8. minutě jsme měli velký problém vyrovnat se rychlosti a zdravé agresivitě hostů. Ti působili fotbalovějším dojmem, ale velkou část problémů jsme si způsobili sami zbytečnými ztrátami míče či pozdními reakcemi. Od 20. minuty se nám podařilo herně zvednout, reagovat na rychlost a tempo utkání a působili jsme lépe. Sice měli hosté územní převahu, velké množství rohů, ale do vyložené šance jsme je nepustili. Druhou půli jsme rozehráli mnohem lépe, vstřelili vedoucí branku a hosty nepouštěli 35 minut vůbec na dostřel branky. Bohužel jsme nevyužili nadějné brejkové situace, a posledních deset minut obětavě bránili standardní situace. Tým musím pochválit, že se oklepal z těžkého začátku. Bylo vidět nasazení, obětavost, chuť dovézt zápas k vítězství. Jelikož jsme se celou zimní přípravu nedostali na velké hřiště, věřím, že v dalších utkáních porosteme i herně.“

Josef Vydra, předseda Hořic: „Hned z první akce jsme inkasovali a nevypadalo to dobře. Naštěstí jsme brzy zareagovali a hrál se velice dobrý fotbal s nasazením. V druhém poločase jsme byli šťastnějším týmem, ale výhru můžeme považovat za zaslouženou. S kvalitním soupeřem těší tři body o to více a novému trenérovi se první zápas vydařil. Pochvala všem hráčům za dnešní výkon, který byl příslibem do celého jara."

Richard Vlášek, trenér Chlumce: „Prohra bolí fyzicky i psychicky, zápas nám bohužel utekl mezi prsty. Už od 2. minuty jsme vedli a ač domácí z brejku srovnali, měli jsme hru pod kontrolou, dobře kombinovali, využívali křídelních prostor a z převahy měli ještě navýšit skóre. To se naopak hned po obrátce podařilo Hořickým a utkání poté dovedli různými způsoby do vítězného konce. My počítáme zraněné, žluté a červené karty, přemýšlíme o rozhodčích a z pěkného areálu odjíždíme bez bodu. Doufejme, že se z toho ihned poučíme.“

TJ Jiskra Hořice - FK Chlumec nad Cidlinou B 2:1 (1:1)
Branky: 9. Pečenka, 52. Havrda - 2. Doležal.
Sestava Hořic: Dufek - Bango (68. P. Kuneš), D. Palm, Pour, Nečesaný – Havelka (68. Jonáš (88. Vávra)), P. Palm (59. Hátle), P. Drozd, Havrda (59. Kedroň) – D. Drozd, Pečenka. ŽK: 3:5.