TJ Jiskra Hořice

Příští zápas

SK Dobruška vs TJ Jiskra Hořice

Datum a čas konání: 9.3.2024 14:30
Místo: Dobruška

Tým má potenciál. Chci ho posunout do horních pozic, říká Lukáš Čížek

Tým má potenciál. Chci ho posunout do horních pozic, říká Lukáš Čížek

ROZHOVOR - Již krátce po skončení podzimní části sezony byl do pozice hlavního trenéra fotbalového „A“ týmu Jiskry Hořice jmenován Lukáš Čížek, který nahradil Zdeňka Karanského. Bývalý brankář a dnes devětatřicetiletý kouč, jenž je známý především ze svého působení v Lázních Bělohrad, s aktuálně desátým celkem krajského přeboru mužů dne 17. ledna zahájil zimní přípravu. Co se pod jeho vedením změní?

S jakým cílem do Hořic přicházíte? 
Prvním krátkodobým cílem je, abychom se co nejdříve vzdálili zadním příčkám tabulky, které by v případě špatně se vyvíjející situace v divizi mohly znamenat ohrožení sestupem, a posunout se v tabulce. Z dlouhodobějšího hlediska chci tým posunout právě do horních pozic v tabulce krajského přeboru, na což tým rozhodně má potenciál. Rád bych spojil atraktivní fotbal pro diváky s výsledky. Dále chci zlepšit fungování s "B" týmem a spolupracovat i s týmem mladšího dorostu pro brzké zapojování odchovanců do "A" týmu.

Jak došlo k tomu, že jste si plácl s Hořicemi?
V podstatě by se dalo říci, že na začátku se jednalo o náhodné setkání s členem výboru, kde jsme se bavili o současné situaci jak moji osobní, tak hořického fotbalu obecně. A domluvili jsme se na možnosti dalšího kontaktu. Z toho pak po pár schůzkách vzešlo moje angažmá. Upřímně, od prvního kontaktu jsem byl nakloněn možnosti trénovat právě v Hořicích.

Prý vás příjemně překvapilo utkání minulé sezony Hořice – Jičín. Čím?
Je to pravda. Sice kluci toto utkání smolně prohráli, ale byl jsem velmi překvapen kvalitou týmu a předvedeným výkonem. Sám jsem si pro sebe říkal, že takto dobrý tým Hořice ještě neměly, a že by se při správném vedení mohly pohybovat vysoko v tabulce. V tu dobu mě ale ani myšlenkou nenapadlo, že bych se toho mohl zúčastnit. A najednou tu možnost mám. Nebylo tedy moc dlouho nad čím váhat (usměje se).

Na co budete jako trenér především apelovat a jaký herní styl budete chtít svým svěřencům vtisknout? 
Každý, kdo mě zná, ví, že miluji útočný fotbal. Aby bavil hráče, fanoušky, ale abychom byli  zároveň úspěšní. A to nejde bez toho, aniž bychom si zodpovědně plnili i defenzivní činnost. Počet obdržených branek na podzim je alarmující. Chci se proto zaměřit na chování hráčů po ztrátě míče - okamžitý presink, získání míče zpět, donucení soupeře ke ztrátě, přerušení akce, návrat do obranných pozic, poctivost a zodpovědnost. A při tom všem budu chtít ještě více aktivity do ofenzivy.

Nebude to nyní vaše první působení na lavičce Hořic. V minulosti už jste vedl zdejší tým dorostu. 
Nejsem si teď úplně jistý, ale myslím, že to bylo v roce 2012-2013. Dostal jsem tehdy nabídku od Radka Palma převzít dorost. Tehdy jsem měl za sebou trénování přípravek a žáků a byl to další posun v trenérské kariéře. Vzpomínám na to moc rád, i když to období bylo poměrně krátké. V podstatě podzimní část a na začátku jarní části jsem dostal možnost převzít A tým mužů v Lázních Bělohrad. Jaro jsem ještě trénoval oba týmy, ale u dorostu už mi musel velmi pomáhat právě Radek Palm. Po jarní části jsem pak působení v Hořicích ukončil a věnoval se již jen mužům. Když se vrátím k těmto dorostencům, tak mě těší, že několik z nich opět po deseti letech potkám v kabině a budeme zase spolupracovat.

Jako bývalý trenér Lázní Bělohradu máte Hořice určitě dobře zmapované. Co víte o současném týmu?
Hořice víceméně sleduji už patnáct let a musím říct, že momentálně mají opravdu nejlépe složený tým, co pamatuji. Za poslední rok, dva se tým hodně proměnil a zkvalitnil. Došlo k příchodu velmi nadstandardních fotbalistů a tím se samozřejmě mění i styl hry. Jsou to jiné Hořice než před dvěma lety a já se teď budu snažit, abychom našli společnou řeč a posunuli se ještě dál. Tento tým totiž není zdaleka na svém stropu.

Jak bude probíhat zimní příprava? 
Zahajujeme 17. ledna, přičemž trénovat budeme třikrát týdně. Bude to klasická zima, kdy se musíme zaměřit na fyzický fond. Jsem velmi náročný trenér, i styl hry, který chci praktikovat, je velmi fyzicky náročný. Ale vše se snažím dělat do herní kondice a s balónem tak, aby to hráče bavilo a mělo to smysl. Od 11. února pak začnou i přípravná utkání. 

Jaké ambice v letošní sezoně s týmem máte?
Osobně bych chtěl skončit do šestého místa v tabulce a předvádět atraktivní fotbal, který se bude divákům líbit.

Foto: Lukáš Čížek v roce 2012, kdy jako brankář Lázní Bělohrad nastoupil v duelu proti Hořicím. Autor: Josef Hlaváček 

Diskuze

Události

Žádné nadcházející události.

Tabulka

1. SK Solnice 15 48:19 34
2. Spartak Police n. Met. 15 41:17 32
3. FK Náchod 15 29:19 32
4. SK Libčany 15 30:23 25
5. TJ Sokol Třebeš 15 31:31 25
6. FC Spartak Rychnov.. 15 27:21 22
7. FK Chlumec nad.. 15 30:30 22
8. FK Jaroměř 15 26:27 22
9. SK Dobruška 15 22:20 20
10. TJ Dvůr Králové nad.. 15 19:24 20
11. SK Týniště nad Orlicí 15 19:27 19
12. SK Česká Skalice 15 18:19 16
13. TJ Červený Kostelec 15 25:28 15
14. SK Lázně Bělohrad 15 20:34 15
15. SK Jičín 15 19:35 11
16. TJ Jiskra Hořice 15 16:46 6

Kompletní tabulka

Poslední zápas

TJ Jiskra Hořice
SK Solnice
2:3
Podrobnosti

Střelci týmu

4 góly

David Drozd

2 góly

Adam Kedroň

2 góly

Pavel Drozd

2 góly

Štěpán Podsadlo

2 góly

Jakub Sehnoutek

Najdete nás na Facebooku

Město Hořice Mileta Lionsport Texla Sportfotbal Replac BM Expivovar Hořice

Počet návštěv: 53640
Posledních 30 dnů: 656 | Posledních 7 dnů: 245 | Poslední den: 50

© 2024 TJ Jiskra Hořice | Všechna práva vyhrazena | palmik9@gmail.com
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne