TJ Jiskra Hořice
TJ Jiskra Hořice

6. kolo, Ne 27.9.2020 15:30

FK Chlumec nad Cidlino..5
TJ Jiskra Hořice1

FC Spartak Rychnov nad Kněžnou

5. kolo, Ne 20.9.2020 16:00

TJ Jiskra Hořice5
FC Spartak Rychnov nad..2

TJ Jiskra Hořice

4. kolo, So 12.9.2020 13:30

SK Jičín6
TJ Jiskra Hořice0

Spartak Police n. Met.

3. kolo, Ne 6.9.2020 17:00

TJ Jiskra Hořice1
Spartak Police n. Met.6

TJ Jiskra Hořice

2. kolo, So 29.8.2020 17:00

FK Vysoká n/L.3
TJ Jiskra Hořice0

RMSK Cidlina

1. kolo, Ne 23.8.2020 17:00

TJ Jiskra Hořice0
RMSK Cidlina5

TJ Sokol Třebeš

15. kolo, Ne 16.8.2020 17:00

TJ Jiskra Hořice2
TJ Sokol Třebeš1

TJ Lázně Bělohrad

4. kolo, Ne 21.6.2020 17:00

TJ Jiskra Hořice3
TJ Lázně Bělohrad2

TJ Jiskra Hořice

5. kolo, Út 16.6.2020 18:00

FK Chlumec nad Cidlino..4
TJ Jiskra Hořice2

TJ Jiskra Hořice

2. kolo, So 6.6.2020 15:00

SK Jičín5
TJ Jiskra Hořice3

FK Černilov

7. kolo, Ne 04.10 15:00

TJ Jiskra Hořice
FK Černilov

TJ Jiskra Hořice

8. kolo, Ne 11.10 15:00

FC Vrchlabí
TJ Jiskra Hořice

SK Dobruška

9. kolo, Ne 18.10 14:30

TJ Jiskra Hořice
SK Dobruška

TJ Jiskra Hořice

10. kolo, So 24.10 14:00

FK Kostelec nad Orlicí..
TJ Jiskra Hořice

FK Kratonohy - FC Olympia HK

11. kolo, Ne 01.11 14:00

TJ Jiskra Hořice
FK Kratonohy - FC Olym..

TJ Jiskra Hořice

12. kolo, Ne 08.11 14:00

TJ Červený Kostelec
TJ Jiskra Hořice

FC Slavia Hradec Králové

13. kolo, Ne 15.11 13:30

TJ Jiskra Hořice
FC Slavia Hradec Králo..

TJ Jiskra Hořice

14. kolo, So 21.11 13:00

SK Libčany
TJ Jiskra Hořice

Daridovi se v Hořicích líbí. Kapitán fotbalové reprezentace o letošní sezoně, ambicích či skvělé fyzičce

Daridovi se v Hořicích líbí. Kapitán fotbalové reprezentace o letošní sezoně, ambicích či skvělé fyzičce

ROZHOVOR/FOTO – Před necelým měsícem pro něj skončila sezona, v pořadí sedmá bundesligová. A tak měl spolu s manželkou Kateřinou a malým synem Andreasem možnost navštívit rodinu v Hořicích. Český fotbalový reprezentant Vladimír Darida může být z osobního hlediska s letošním ročníkem nejvyšší německé soutěže spokojený. Z klubové stránky už je to horší. Více v obsáhlém rozhovoru...

Ambiciózní Hertha Berlín, jejíž dres rodák z Plzně obléká už od roku 2015, obsadila až desáté místo bundesligové tabulky a v klubu se rozhodně neplácali po ramenou. Ba naopak. „Paradoxně nám pak pomohla koronavirová pauza,“ ohlíží se bundesligový rekordman v uběhnuté vzdálenosti za jedno utkání.
 

VYDAŘENÝ ROK
Vladimír Darida byl v letošní sezoně hodně vidět. A i přesto, že se jeho klubu nedařilo dle představ, ukázal svoji kvalitu. Odehrál slušnou porci zápasů, přidal gólové zářezy, asistence a vylepšil už tak skvělé statistiky v počtu naběhaných kilometrů v jednom utkání. Koncem května proti Augsburgu uběhl celkem 14,34 kilometru a následující víkend proti Dortmundu dokonce 14,65 kilometru. Zanedlouho třicetiletý kapitán českého národního týmu letní volno částečně tráví i v Hořicích. A pro svůj trénink využil i stezku Hrachovec – Chodovice.


Dá se říct, že jste si už k Hořicím vybudoval vztah?
Do Hořic se dostaneme vždycky v naší letní nebo zimní přestávce, kdy máme pár dní volna. Zase tak úplně často to není, ale jezdím sem rád, protože je tady klid a oproti Berlínu je to pro nás obrovská změna. Jsme tady s rodinou, takže tu máme všechno, co potřebujeme a dokážeme si tady odpočinout.

Co se vám v Hořicích nejvíce líbí?
Kvituji, že je to pravý opak Berlína. Jak už jsem říkal, je tady klid, krásná příroda, kopce, takže super.

Zavítal jste i do fotbalového areálu na Gothardě, který má nově zrekonstruovaný trávník a v běhu je i postupná rekonstrukce zázemí.
Myslím, že až se přestavba dokončí, bude areál pěkný. Minimálně trávník je už hotový a musím říct, že vypadá velmi kvalitně.

Nedávno skončila bundesligová sezona. Hertha obsadila desáté místo. Asi jste ale pomýšleli výše…
Ano. Letošní ročník nám moc nevyšel. Už vlastně na začátku ligy jsme ztratili hodně bodů a víceméně se potáceli v dolní části tabulky. Nakonec jsme za ten klidný střed byli rádi. Ale před sezonou jsme měli určitě vyšší cíle, takže doufejme, že příští sezona vyjde mnohem lépe.  

Uplynulý ročník narušil koronavirus. Jak moc těžké bylo připravovat se na dohrání sezony individuálně?
No, nebylo to vůbec lehké. Takhle v rozjeté sezoně najednou vypadnout z tempa, pak zase znovu začít hrát, to je nepříjemné. Ale nám to paradoxně docela pomohlo. V té době jsme vyměnili trenéra a měli tak aspoň dostatek času se s ním připravit. Bylo to pak vidět. Po pauze jsme byli jeden z týmů, který udělal nejvíce bodů.

Jak velké zklamání z celkového umístění v klubu panovalo?
Zklamání samozřejmě bylo a doufám, že to všechny nakopne do další sezony, aby se to už neopakovalo.

Vy sám jste odehrál osmadvacet zápasů a vstřelil tři branky. To rozhodně není špatná vizitka.
Já osobně jsem rád, že jsem se zase dostal do sestavy a do formy. Po těch zraněních to pro mě byl docela dobrý rok, kdy jsem odehrál hodně zápasů, nějaké branky dal či na ně nahrál. Ale samozřejmě bych byl radši, kdyby ty statistiky byly ještě o trochu lepší.

Držíte primát v počtu naběhaných kilometrů během jednoho zápasu. Čemu svoji skvělou fyzickou kondici přičítáte?
Fyzičku mám dobrou už odmala. Myslím, že to je směs genů, tréninku a možná částečně i bezlepkové diety. Podílí se na tom víc faktorů.

V minulých sezonách Hertha dokázala proniknout na přední pozice Je to meta pro příští ročník?
Rozhodně. Budeme určitě chtít atakovat pohárové příčky.

Co se týče posil, dá klub i na doporučení jednotlivých hráčů v kádru? Koho byste v týmu rád přivítal?
Myslím, že Hertha bude opět aktivní na přestupovém trhu a já bych byl rád, kdyby k nám zavítal zase nějaký Čech nebo Slovák, aby tu byl další do party. Uvidíme. Samozřejmě nějaká jména jsem na klubu říkal (usměje se), ale oni si to asi budou dělat podle sebe.

Jaký je rozdíl mezi Bundesligou a zápasy za národní mužstvo?
Je to těžké srovnávat, protože v klubu jsme s týmem celý rok a máme čas si všechno připravit. V národním týmu jsou ty srazy krátké a není moc možností se sehrát. Ale vždycky se ten prostor snažíme využít naplno, abychom podávali co nejlepší výkony. Všichni jsme hrozně hrdí, že na tom hřišti můžeme být.

Předpokládám, že jste během sezony sledoval svůj bývalý klub z Plzně. Kolik zápasů jste viděl a jak hodnotíte druhé místo za poměrně suverénní Slavií?
Přiznám se, že jsem moc zápasů neviděl. Je strašně těžké kluky sledovat, když o víkendu taky hrajeme zápasy. Viděl jsem třeba pět, šest zápasů, víc jsem nezvládl. Jinak je škoda, že skončili druzí. Byl bych samozřejmě rád, kdyby vyhráli, ale Slavie si udělala na podzim tak velký náskok, že už bylo složité ztrátu dohnat.

S kým z klubu či z národního týmu jste nejvíce v kontaktu?
My máme s klukama jednu aplikaci, kde si píšeme všichni, takže v kontaktu jsem se všemi plus minus stejně.

V příštím roce čeká naši reprezentaci EURO (Mistrovství Evropy). Jak se na něj těšíte?
Určitě moc. Škoda, že to letos neproběhlo, i když to samozřejmě chápu. O to víc se na to budu asi těšit. Doufám, že zdraví bude držet a že budu připravený v plné formě.

Jak teď trénujete, když už sezona skončila?
Dostali jsme individuální plány, co máme o dovolené naběhat. Máme i přesně vytyčený plán kdy běhat a kdy mít volno, takže tohle asi všichni dodržujeme. Konkrétně v Hořicích jsem pro běh využil stezku Hrachovec-Chodovice.

Co fotbalové nabídky? V jednu chvíli se dokonce s vaším jménem skloňoval i slavný Real Madrid...
Ano, objevilo se to v médiích. Bylo to tak, že hledali nějaký typ hráče, do kterého jsem jim pasoval. Skautovali více hráčů, ale vlastně do přímého kontaktu, že by předložili nějakou nabídku, se to rozhodně nedostalo (usměje se).

Nepřemýšlel jste o změně fotbalové adresy? Přece jenom jste v Berlíně pět let.
Nám se v Berlíně líbí, jsme tam spokojení a doufám, že i s klubem se nám začne trochu více dařit. Nějaké vyhlídky jsou, přišel velký investor, chceme hrát nahoře, tak věřím, že to bude dobré. Pokud bych měl odcházet, tak by asi musela přijít nabídka, která by byla mnohem lepší než ta stávající. Ale tím, že jsme tu spokojení, tak nemám úplně choutky někam odcházet.

Kterou nejzajímavější nabídku jste v dosavadní kariéře řešil?
Pár zajímavých bylo. Kdybych měl ale zmínit nabídku, která opravdu ležela na stole a probíralo to s námi i vedení Herthy, tak to bylo asi Monako.

Jaké jsou vaše fotbalové ambice?
Ty mám stále velké. Chtěl bych s Herthou proniknout do Champions league. Doufám, že by se nám to mohlo někdy povést.

Jak dlouho plánujete ještě hrát a čemu byste se chtěl věnovat po skončení aktivní kariéry?
Mám fotbal rád a hraju ho pořád s nadšením, takže končit se mi ještě opravdu nechce. Samozřejmě těžko říct, jak dlouho to ještě půjde, bude záležet taky na zdravotní stránce a vůbec na více faktorech. Zatím bych chtěl ale hrát co nejdéle. A co budu dělat po kariéře? Je to hrozně těžké, zatím jsem nad tím přemýšlel jen tak zlehka a úplnou představu nemám.

Jste pyšným otcem syna Andrease. Chtěl byste z něj mít fotbalistu?
Myslím, že asi jako každý fotbalista bych byl rád, kdyby pokračoval v mých šlépějích. Ale pokud bude chtít dělat jiný sport nebo cokoliv jiného, tak bude určitě mít moji plnou podporu. Nemusí to být vyloženě fotbal, i když bych si to samozřejmě přál (usměje se).  

Co byste poradil mladým hráčům, aby ve fotbale něco dokázali?
Je třeba hrát fotbal s láskou, protože si myslím, že když člověk dělá něco, co ho baví a chce v tom něco dokázat, tak je poctivý sám k sobě. A to je myslím ta cesta, která může hodně pomoct do budoucna.

VLADIMÍR DARIDA
Narozen: 8. srpna 1990 v Plzni.
Výška/váha: 172 cm/67 kg.
Stav: ženatý/manželka Kateřina, syn Andreas.
Pozice: záložník.
Reprezentační starty/góly: 59/6.
Kluby: mládež – FC Viktoria Plzeň (1995-2010), FC Viktoria Plzeň (2010-2013), Baník Sokolov (hostování 2011), SC Freiburg (2013-2015), Hertha BSC (2015-?).
Úspěchy: 2 x vítěz české ligy (sezona 2010/2011, 2012/2013), 1 x vítěz Českého poháru (2009/2010), 1 x vítěz Českého Superpoháru (2011).
Ocenění: Fotbalista roku 2017, „Hráč měsíce Gambrinus ligy“ za listopad 2012.

VÍCE ZDE:
https://horice.org/daridovi%2Dse%2Dv%2Dhoricich%2Dlibi%2Dkapitan%2Dfotbalove%2Dreprezentace%2Do%2Dletosni%2Dsezone%2Dambicich%2Dci%2Dskvele%2Dfyzicce/d-15924

 

 

Diskuze

Události

Žádné nadcházející události.

Tabulka

1. Spartak Police n. Met. 7 21:9 18
2. RMSK Cidlina 7 23:8 15
3. FC Slavia Hradec.. 7 17:12 15
4. SK Jičín 7 17:11 13
5. SK Libčany 6 9:6 13
6. FK Chlumec nad.. 7 18:11 12
7. FC Vrchlabí 6 16:8 10
8. FK Černilov 6 8:4 10
9. FK Kratonohy - FC.. 5 14:4 9
10. FK Kostelec nad Orlicí 6 11:9 9
11. TJ Sokol Třebeš 7 7:12 8
12. SK Dobruška 7 6:19 7
13. FK Vysoká n/L. 7 12:15 6
14. TJ Jiskra Hořice 7 9:28 6
15. TJ Červený Kostelec 7 8:24 5
16. FC Spartak Rychnov.. 7 13:29 3

Kompletní tabulka

Střelci týmu

2 góly

Jiří Pečenka

1 gól

Dominik Pour

1 gól

Pavel Kuneš

1 gól

Jakub Kuneš

1 gól

Patrik Palm
Texla Město Hořice Sportfotbal Mileta Replac BM Expivovar Hořice Fortuna

Počet návštěv: 27034
Posledních 30 dnů: 1086 | Posledních 7 dnů: 227 | Poslední den: 34

© 2020 TJ Jiskra Hořice | Všechna práva vyhrazena | palmik9@gmail.com
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne