TJ Jiskra Hořice
TJ Lázně Bělohrad

4. kolo, Ne 21.6.2020 17:00

TJ Jiskra Hořice3
TJ Lázně Bělohrad2

TJ Jiskra Hořice

5. kolo, Út 16.6.2020 18:00

FK Chlumec nad Cidlino..4
TJ Jiskra Hořice2

TJ Jiskra Hořice

2. kolo, So 6.6.2020 15:00

SK Jičín5
TJ Jiskra Hořice3

RMSK Cidlina

1. kolo, Ne 31.5.2020 17:00

TJ Jiskra Hořice3
RMSK Cidlina3PP

FK Vysoká n/L.

16. kolo, Ne 8.3.2020 14:30

TJ Jiskra Hořice2
FK Vysoká n/L.1

TJ Jiskra Hořice

15. kolo, Ne 17.11.2019 13:00

FC Slavia Hradec Králo..2
TJ Jiskra Hořice0

TJ Jiskra Hořice

14. kolo, Ne 10.11.2019 14:00

RMSK Cidlina2
TJ Jiskra Hořice1

FK Kratonohy - FC Olympia HK

13. kolo, Ne 3.11.2019 14:00

TJ Jiskra Hořice1
FK Kratonohy - FC Olym..4

TJ Jiskra Hořice

12. kolo, So 26.10.2019 14:30

FK Kostelec nad Orlicí..0
TJ Jiskra Hořice3

TJ Červený Kostelec

11. kolo, Ne 20.10.2019 15:30

TJ Jiskra Hořice1
TJ Červený Kostelec2

Fotbalová Jiskra konečně doma! Na úvod jara vyzve Vysokou

Fotbalová Jiskra konečně doma! Na úvod jara vyzve Vysokou

ROZHOVOR - Fotbalové mužstvo Hořic skončilo po podzimní části krajského přeboru na čtrnáctém místě tabulky a spokojenost tak rozhodně není na místě. Kolaps v některých důležitých utkáních bohužel svěřence Zbyňka Bareše připravil o klidnou zimu a zřejmě je odsoudil jen k tuhým bojům o záchranu soutěže. „Mohli jsme být teď úplně někde jinde,“ lituje v rozhovoru předseda oddílu, Ing. Josef Vydra. Co očekává od jarní části? A jaké jsou postřehy trenéra před prvním nedělním zápasem?

Po poměrně vydařených prvních kolech sezony přišel výsledkový útlum a pád do spodních příček krajského pelotonu.
Podzimní část nelze hodnotit jako úplně neúspěšnou. Musíme brát v úvahu, že díky prodlužující se rekonstrukci hrací plochy na Gothardě jsme museli dále využívat azyl v Probluzi a zde se nám nepodařilo vyhrát ani jeden zápas. Naopak jsme sehráli několik velmi dobrých zápasů na soupeřových hřištích (Vysoká n. L., Chlumec, Kostelec n. O.).

Hlavně v duelech s Červeným Kostelcem a Jičínem jste zkrátka měli plně bodovat, že?
Byly to dva vyloženě zpackané zápasy a moc to mrzí. Pokud bychom je zvládli, a že měly mít tříbodovou tečku, byli bychom teď úplně někde jinde. Jarní část tak bude velice těžká a zřejmě nás nečeká nic jiného než těžký boj o záchranu.

Z kádru v zimě odešli oba útočníci. To je velká komplikace.
V naší situaci je každý odchod velkým oslabením, ale je to fotbalový život, a tak se s tím musíme poprat. Jirka Pečenka výkonností krajský přebor převyšuje, a tak je logické, že chce zkusit vyšší soutěž. Určitě mu musíme za jeho působení u nás poděkovat a věřit, že se k nám v budoucnu rád vrátí.

Jak budete chtít patnáct podzimních gólů dua Vysuček, Pečenka nahradit?
Bude to těžké. Sehnat kvalitního hráče a natož útočníka (za „rozumných podmínek“) je takřka nemožné. Samozřejmě, že hledáme náhradu a věříme, že do konce přestupního období se nám někoho podaří přesvědčit. Jinak budou dostávat více příležitostí hráči, kteří na podzim tolik nehráli. Musí však také výrazně změnit přístup.

Pokračujte.
Dnešní mladá generace je bohužel jiná než v předchozích obdobích a ne všichni jsou ochotni fotbalu a vůbec sportu obětovat více. Mladí odchovanci dostanou šanci a záleží jen na nich.

Na druhou stranu vás může hnát fakt, že se stěhujete na domácí stadion. Bude to pro hráče potřebná psychická vzpruha?
Na zrekonstruované domácí hřiště se už velice těšíme. Na podzim si ho už vyzkoušela mládežnická mužstva a u těch nejmenších bylo vidět veliké nadšení. Věřím, že tomu tak bude i u hráčů obou družstev mužů. Nejsem však přesvědčen, že tomu tak bude u všech. Ale to už souvisí se zmíněnou složitostí dnešních mladých lidí. Na domácím hřišti se nám většinou dařilo, a tak věříme, že se k této tradici na jaře vrátíme. Devět domácích zápasů na jaře bude i pro naše fanoušky určitě velkým lákadlem.

Mimo rekonstrukce hřiště dojde na Gothardě i k vybudování nového zázemí. Co si od toho slibujete?
Po mnoha letech jsme se dočkali rekonstrukce hrací plochy a v letošním létě by měla začít i rekonstrukce kabin. Samozřejmě to bude znamenat větší komfort pro všechny hráče, funkcionáře i diváky. Slibujeme si od toho i větší zájem o fotbal, zejména ze strany těch nejmenších. I když si v těchto kategoriích nemůžeme stěžovat, chceme umožnit sportování co největšímu množství dětí. Z větší mládežnické základny pak je i předpoklad vhodného a kvalitnějšího doplňování kádru dospělých. Prioritou klubu zůstává hrát v mužích hlavně s vlastními odchovanci.

Klub letos v lednu na Galavečeru krajského fotbalového svazu posbíral vícero ocenění.
Ano, převzali jsme Junior cenu za nejlepší práci v kategoriích přípravek. Ing. Marek Macák byl vyhodnocen jako nejlepší trenér mládeže. Jirka Pečenka byl vyhlášen do nejlepší jedenáctky. A dlouholetý sekretář Oldřich Gottvald obdržel cenu Jana Modřického – nejvyšší vyznamenání pro funkcionáře v kraji. Takovou úspěšností se nemohl v letošním roce pochlubit žádný jiný oddíl. Teď ještě navázat podobně úspěšnými výsledky i na hřišti.

 
HOŘICE vs. VYSOKÁ N. L.
Start jarní části. Bareš: Musíme vytěžit z minima maximum
Na úvod druhé poloviny sezony krajského přeboru změří hráči Jiskry síly s nejzkušenějším celkem soutěže, Vysokou nad Labem. Hosté vedení ostřílenými matadory protřelými vyššími soutěžemi po podzimu figurují na šestém místě s třiadvaceti body. Poslední dva vzájemné zápasy ovšem vyzněly pro Jiskru. Hořičtí v obou případech odvezli ze hřiště soupeře tři body (2:1, 4:1).

„Pokud ubráníme Bělku a Haška, tak můžeme pomýšlet na dobrý výsledek,“ má jasno hořický trenér Zbyněk Bareš. Právě zkušené útočné duo Vysoké n. L., které v krajském přeboru dohromady stihlo nastřílet výrazně přes dvě stě branek, představuje pro hořický tábor největší hrozbu. „V přípravě jim to tam padalo. Opět budou pro nás důležité i obranné standardní situace,“ připomíná Bareš. „Na rozdíl od podzimu bude asi ve středu zálohy hrát Mikušík. Budeme muset vytěžit z minima maximum, pokud chceme bodovat,“ dodává hořický kormidelník. Uspějí jeho svěřenci i potřetí v řadě?

Neděle 8. března, 14.30: TJ Jiskra Hořice – FK Vysoká nad Labem (hřiště Gothard) 

 

Diskuze

Události

Žádné nadcházející události.

Střelci týmu

3 góly

Jiří Pečenka

1 gól

Jan Rozsévač

1 gól

Pavel Kuneš

1 gól

Jakub Kuneš

1 gól

Patrik Palm
Texla Město Hořice Sportfotbal Mileta Replac BM Expivovar Hořice Fortuna

Počet návštěv: 25194
Posledních 30 dnů: 681 | Posledních 7 dnů: 194 | Poslední den: 28

© 2020 TJ Jiskra Hořice | Všechna práva vyhrazena | palmik9@gmail.com
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne