FK Chlumec nad Cidlino..

TJ Lázně Bělohrad

4. kolo, Ne 21.06 17:00

1. PÚ: Turnov - Hořice 3:1 (0:0)

Slátaná sestava Jiskry statečně čelila Turnovu. Domácí o výhře rozhodli ve druhé půli

FK Turnov – TJ Jiskra Hořice 3:1 (0:0)
Branka:
D. Palm
Sestava Hořic: Krejčí – Šeda, D. Palm, Neumann, P. Kuneš – Šafka, Šedivý, Vávra, J. Šlambera – J. Kuneš, Pečenka. Střídal: Tomáš.

Hned v prvním zápase letní přípravy na novou sezonu se fotbalisté Hořic poměřili s velmi kvalitním týmem. V uplynulé sezoně ještě divizní Turnov ukázal svoji sílu a nakonec zvítězil 3:1. Po bezbrankovém prvním poločase rozhodly čerstvé síly domácích, když turnovský lodivod poslal na hřiště v podstatě odlišnou jedenáctku.
Hned od úvodního hvizdu byl k vidění fotbal v rychlém tempu. Domácí měli herně navrch a prezentovali se několika nebezpečnými střelami. Hořičtí kontrovali rychlými brejky, po kterých také několikrát ohrozili domácí branku. První pětačtyřicetiminutovka skončila bezbrankovou remízou. Do druhé půle poslal turnovský trenér čerstvé síly a domácí začali díky lepšímu pohybu získávat větší převahu. Tu postupně korunovali třemi brankami, přičemž třetí z nich byla pro Hořice z kategorie zbytečných. Snížení na dvoubrankový rozdíl přišlo po standardní situaci. Neumann poslal ostrý centrový balon do pokutového území a D. Palm ho tečí usměrnil do sítě. Ve zbytku utkání už branka nepadla, a tak se oba soupeři rozešli po výsledku 3:1.
Pro svěřence Zbyňka Bareše šlo i přes řadu absencí v sestavě o kvalitní zápasovou prověrku. Následující neděli 28. července Jiskru čeká předkolo Poháru hejtmana Královéhradeckého kraje v Dolní Kalné (začátek 17.30).