SK Lázně Bělohrad vs TJ Jiskra Hořice

Datum a čas konání: 28.4.2024 17:00
Místo: Lázně Bělohrad

Povedený začátek! Jiskra otočila duel s Třebší a slaví první výhru

Takový start čekal jen málokdo. Fotbalisté Jiskry Hořice zahájili novou sezonu krajského přeboru překvapivým skalpem favorita. Po obratu na domácím pažitu přehráli ambiciózní hradeckou Třebeš 2:1. „Tři body jsou zasloužené,“ těší Vydru.

Po nevydařené letní přípravě vstupovalo mužstvo Jiskry Hořice do nové sezony nejvyšší krajské ligy s patřičným respektem. A úvodní los k němu navíc nebyl nikterak shovívavý. Na Gothard v neděli přijela hradecká Třebeš, jeden z favoritů letošního ročníku. Jenže kdo si myslel, že tým trenéra Kincla domácí přejede, ten se hrubě zmýlil.

PRŮBĚH ZÁPASU

Hned v úvodních minutách Hořičtí získali územní převahu a hrozili před hostující brankou. V páté minutě měli navíc po faulu na Poura výhodu pokutového kopu. Jenže J. Kuneš si při své střele do levé části branky vylámal zuby na brankáři Heřmanovi. Hned vzápětí pak přišel trest. V podstatě z protiútoku se k míči dostal Štajer a zhruba z hranice pětadvaceti metrů přeloboval vyběhnutého Krejčího – 0:1. I přes inkasovanou branku ovšem domácí působili daleko lepším dojmem a po rohových kopech jim k vyrovnání několikrát chyběl jen kousek. V pětadvacáté minutě už se ale Jiskra dočkala. P. Kuneš vysunul Poura, ten těsně před vyběhnuvším Heřmanem posunul míč k P. Palmovi, který ho usměrnil do odkryté branky - 1:1. Blízko brance byli hráči z města kamenné krásy i po hlavičce Šedivého, jeho zakončení však vyrazil Heřman, a tak se do kabin odcházelo za nerozhodného stavu.

Po změně stran už tolik šancí k vidění nebylo. Rozhodnutí padlo v 65. minutě. Po rychlé rozehrávce poslal J. Kuneš pas na Poura, ten si míč ideálně zpracoval a před vyběhnuvším Heřmanem jej stihl posunout do sítě – 2:1. Jen o minutu později se Hořičtí mohli radovat znovu. Tentokrát po křižném pasu P. Palma zakončoval Pour zvoleje. Míč se odrazil od břevna, ale přes protesty domácích gól nebyl uznán. S dalšími minutami pak na hřišti přibývalo jak nervozity, tak žlutých karet. Velká šance ani na jedné straně však už k vidění nebyla. Domácí dohrávali se zraněným brankářem Krejčím a minutu před koncem navíc musel po druhém žlutém kartónku předčasně do sprch stoper Melaga. Skóre se už však ani po pětiminutovém nastavení nezměnilo. Nutno říci, že vzhledem k průběhu skončilo utkání zaslouženým vítězstvím Jiskry 2:1.

OHLAS TRENÉRA
„Po prvních deseti minutách, kdy jsme neproměnili penaltu a téměř z protiútoku inkasovali, to s námi nevypadalo dobře. Z utkání jsme určitě vzhledem k výsledkově nevydařené přípravě měli respekt. Kluci však poločas odehráli aktivně – dařilo se nám dobře otáčet hru, byli jsme nebezpeční po křídlech a vytvářeli si řadu šancí,“ pochvaloval si lodivod Zbyněk Bareš. „Posledních dvacet minut, kdy se zranil brankář Krejčí a musel střídat Rozsévač jsme už čekali jenom na brejky, které jsme ale nevyřešili dobře. A tak nervy pracovaly až do konce a začalo padat hodně žlutých karet,“ podotkl.

Po závěrečném hvizdu na Gothardě propukla nefalšovaná radost, které si hráči a fanoušci v letní přípravě příliš neužili. O to více je zisk tří bodů důležitý a povzbuzující směrem do dalších kol. Již příští týden se na Gothardě představí další z favoritů nejvyšší krajské ligy, novobydžovská Cidlina (neděle 23. srpna, 17.00).

DALŠÍ OHLASY
Josef Vydra, vedoucí mužstva Hořic: „První kolo krajského přeboru tak trochu navodilo slova legendárního trenéra Pospíchala o tom, že fotbal nemá logiku. Jsme velice rádi, že jsme k tomu přispěli. Tři body jsou však zasloužené!!! V prvním poločase jsme byli jasně lepší a výsledek neodpovídal dění na hřišti. Závěr zápasu byl takový, jaký byl a určitě to nebylo jen naší vinou. Všichni naši hráči zaslouží uznání a pochvalu. Snad bude lépe než v přípravě.“

Vlastimil Krykorka, vedoucí Třebše: „Utkání, které je lepší vytěsnit z hlavy - herně i atmosférou. Hodně nepovedené z více stran. Domácí byli důraznější v útoku i v „přerušování“ našich akcí a my se s tím nedokázali vyrovnat. Je ale dobře, že kluci udrželi nervy na uzdě, ač to neměli na hřišti jednoduché. Bude líp.“

TJ Jiskra Hořice - TJ Sokol Třebeš 2:1 (1:1)

Branky: 25. P. Palm, 65. D. Pour - 6. Štajer.
Sestava Jiskry Hořice: Krejčí – Rozsévač (62.Bango), Melaga, D. Palm, P. Kuneš – P. Palm (83. Havelka), Vávra, J. Kuneš, Šedivý (73. Šlambera) - D. Pour, Kněžourek.
Diváci: 250. ČK: 2:0 (89. Melaga po 2 ŽK, J. Kuneš po 2 ŽK – po utkání).